Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот


Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
| | веќе видена | слични

На градоначалникот на општина Чешиново Облешево, Горан Крстев во понеделник му истекува времето од задолжителниот карантин поради тоа што е заболен од ...
| | веќе видена | слични

Се претера ли со лажните вести. Најновата е дека градоначалникот на Чешинво Облешево, Горанчо Крстев кој е заразен од Корона 19 и е во самоизолаија – починал ...
| | веќе видена | слични

Овој пат со ваков случај се соочил градоначалникот На Чешиново – Облешево Горанчо Крстев, откако негов сограѓанин почнал да шири лаги дека е мртов. Тој за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Општина Чешиново Облешево еден вработен е тестиран и е негативен на Ковид-19, а се очекуваат разултати и од останатите вработени кои имале контакт со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од стигматизацијата – до ширење лажни вести за лицата со потврден Ковид 19. Со овој проблем се соочил и градоначалникот на општината Чешиново Облешево, Горанчо ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Пробиштип е регистриран прв случај на лице носител на Ковид 19, информираше денеска градоначалникот на Драган Анастасов. Тој апелира граѓаните да не креваат ...
| | веќе видена | слични

Во најстроги карантински мерки, следејќи ги санитарните протокли, на кочанските гробишта беше погребан 40-годишниот кочанчанец, првата жртва на Ковид -19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 253 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 542 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 286 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 291 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 218 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: