Пендаровски-Столтенберг: Со здружени сили за справување со пандемијата со коронавирусот


Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски денеска, 7 април, оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе учествува на видеоконференциската средба на министрите за одбрана на земјите членки на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Македонија и Црна Гора, откако лажните вести и дезинформации на Русија и Кина зедоа голем замав со кризата ...
| | веќе видена | слични

Во Кочани наводно е пронајдена неупотребена епрувета со натпис Протокол за истребување со КОВИД-19, дестинација Италија со потпис американски воени сили – ...
| | веќе видена | слични

-НАТО алијансата е загрижена за дезинформациите што Кина и Русија ги шират. Постои голема загриженост за тоа и она што се случува во Русија им „оди на нерви“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтерберг денеска најави дека утре ќе биде одржана видео конференција на министрите за одбрана на земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични

– Алијансата очекува од Скопје дополнителни информации за формирање на таков тим и за Македонија, а чија цел е подготовка на медиумите во земјата како да ги ...
| | веќе видена | слични

Ген-секот Столтенберг одржа виртуелна прес-конференција Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг одржа виртуелна прес-конференција пред утрешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 565 | | | веќе видена

Насилните протести во САД влегоа во втората недела, а масовните демонстрации ескалираа во дури 140 градови низ државата. Немирите ги избегнаа само три држави ...
сите 624 | | | веќе видена

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување пациенти, големиот број слободни болнички кревети, нискиот број заразени здравствени работници, ...
сите 493 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 604 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски-Столтенберг: Со здружени сили за справување со пандемијата со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: