Директорот на Општата болница во Охрид: Примени се 6 пациенти со симптоми на коронавирус, се чекаат резултатите


Директорот на Охридската општа болница, Горан Балески, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека на инфективното одделение има згрижено 6 пациенти со ...
| | веќе видена | слични

11 здравствени работници, двајца лекари инфектолози, 7 медицински сестри и 2-ца болничари од инфективното одделение во штипската клиничка болница се негативни ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани 2 нови случаи на Ковид-19 на територијата на град Велес. Се работи за вработен во МВР и вработен во текстилната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина маж на 66 годишна возраст, што е трет смртен случај како последица на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 10 новозаразени со што вкупниот број на инфицирани лица во Прилеп е 85, информираат од прилепската локална самоуправа. Во самоизолација ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Негативни се резултатите за коронавирус и на последните четворица здравствени работници на Инфективното одделение Штип, а кои неколку дена се чекаше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев, за МИА изјави дека од Инфективното одделение тестирани се вкупно 14 медицински лица, од кои две лекарки, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатото деноноќие во Велес беа откриени два нови случаи на заболени од коронавирус. Како што информира за МИА Тони Димитриев директор на ЈЗУ Центар за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

За прв пат имавме и рекордни 120 заболени во последните 24 часа, од кои најголем број се од Скопје, поради што Владата одлучи да го стави Скопје во карантин за ...
сите 470 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на Општата болница во Охрид: Примени се 6 пациенти со симптоми на коронавирус, се чекаат резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: