Седум лица од земјава добиле пријава поради непочитување на полицискиот час

Седум лица од Македонија добиле кривична пријава затоа што не се придржувале на полицискиот час кој е наложен од Владата, информира МВР. Надворешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Обвинителен предлог против едно 22-годишно лице од село Буковиќ, кое се обидело да стори кривично дело – Убиство ...
| | веќе видена | слични

-Обвинетиот на 30.08.2019 година, на автобуска станица на влезот на селото Арнакија, доведен без своја вина во состојба на силна раздразнетост со напад, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно 22-годишно момче од скопското село Буковиќ, кое е обвинето за убиство на миг. Според ...
| | веќе видена | слични

Двајца скопјани лажно се претставувале дека се комерцијалисти и управители во фирми и набавувале разна стока. Тие оштетиле неколку фирми, а нарачувале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, од кои едното се ...
| | веќе видена | слични

Државјанин на Турција измамил скопјанка дека ќе ѝ среди да работи во Германија. Таа му платила 500 евра, а тој исчезнал. СВР Скопје поднесе кривична пријава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за продолжено кривично дело загрозување на сигурноста од член 144 став 4 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство.Точно се знаат контактите и ...
сите 598 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 180 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 164 | | | веќе видена

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 188 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум лица од земјава добиле пријава поради непочитување на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: