Љушев: Телеком ќе донира мобилен интернет за учениците од семејства во социјален ризик


Телеком ќе донира мобилен интернет за сите 30.000 основци и средношколци кои доаѓаат од семејства во социјален ризик за да ги следат наставните програми на ...
| | веќе видена | слични

Основците Илијана Буховски, Андреа Мојсоска и Борис Стојановски се добитници на целосните стипендии „Борис Трајковски“ и од септември образованието ќе го ...
| | веќе видена | слични

Основното и средното образование во Македонија се задолжителни од 2008 година, но бројот на деца, пред се Роми, кои не посетуваат настава покажува дека оваа ...
| | веќе видена | слични

Пролетниот семестар 2019/2020 почна како настава во училница, поддржана од LMS систем.Професорите и студентите на УАКСвеќе години наназад користат Moodle и ...
| | веќе видена | слични

Ова се денови кога наместо да ја учиме лекцијата за вредноста на ЖИВОТОТ, го учиме спротивното! А ќе речеме, ВОЗРАСНИ сме! Често се срамам, многу повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од приемни испити на факултети, СДСМ да не се меша во работата на професорите, велат од ВМРО-ДПМНЕ во врска сода се укине државната матура ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска по месец и половина повторување од страна на Централната комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ, функционер на СДСМ, г-дин Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични

И после месец и половина немаат одлука, туку размисллуваат и повторно прават грешка. Им препорачуваат на факултетите да спроведат приемен испит затоа што ќе ...
| | веќе видена | слични

СДСМ смета дека не треба да има државна матура оваа учебна година, изјави генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски „Бараме укинување на државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 43 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 461 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 146 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љушев: Телеком ќе донира мобилен интернет за учениците од семејства во социјален ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: