Маж од Кочани му се заканувал на полицаец на должност

2 копии
8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Обвинителен предлог против едно 22-годишно лице од село Буковиќ, кое се обидело да стори кривично дело – Убиство ...
| | веќе видена | слични

-Обвинетиот на 30.08.2019 година, на автобуска станица на влезот на селото Арнакија, доведен без своја вина во состојба на силна раздразнетост со напад, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно 22-годишно момче од скопското село Буковиќ, кое е обвинето за убиство на миг. Според ...
| | веќе видена | слични

Двајца скопјани лажно се претставувале дека се комерцијалисти и управители во фирми и набавувале разна стока. Тие оштетиле неколку фирми, а нарачувале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, од кои едното се ...
| | веќе видена | слични

Државјанин на Турција измамил скопјанка дека ќе ѝ среди да работи во Германија. Таа му платила 500 евра, а тој исчезнал. СВР Скопје поднесе кривична пријава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за продолжено кривично дело загрозување на сигурноста од член 144 став 4 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 809 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 220 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 306 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 231 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 170 | | | веќе видена

Славниот Грег Попович не остана нем на целиот хаос кој се случува ширум САД и остро го нападна претседателот на државата, Доналд Трамп. Цела Америка е на нозе ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж од Кочани му се заканувал на полицаец на должност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: