Доктор Хилари: Коронавирусот не ви може ништо ако се придржувате до овие 8 клучни чекори!


Останувањето дома е првиот чекор во заштитата и можеби најважниот. Сепак, тоа не е доволно. Постојат истражувања кои велат дека е можно да се заразите и во ...
| | веќе видена | слични

Според податоците објавени во списанието „New England Journal of Medicine“, хрватскиот микробиолог Гордан Лауц тврди дека поголемиот дел од населението нема ни ...
| | веќе видена | слични

Во тек на пандемијата со коронавирусот треба да одбегнуваме често доприање на косата заради можноста на задржување на Ковид-19 на влакното. Истото важи и за ...
| | веќе видена | слични

Експертите препорачуваат на овој начин да ги измиете памучните маски… Додека ние продолжуваме да се бориме против пандемијата на корона вирусот, Центрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку излегувате надвор за време на пандемијата од коронавирус, треба да внимавате на обувките. Експертите советуваат да одберете еден пар чевли и секогаш да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Докторите и виролозите ги предупредуваат Британците веднаш да ги собујат чевлите кога ќе се вратат дома, што е само еден од советите за превенција од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор Хилари: Коронавирусот не ви може ништо ако се придржувате до овие 8 клучни чекори!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: