СТОПАНСКА КОМОРА: Брзиот, навремен и квалитетен проток на информации е клучен за компаниите во кризнава ситуација


Во целиот изминат период, од почетокот на кризата поради коронавирусот па наваму, Стопанската комора на Македонија презеде екстензивни активности за да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вработените во Стопанската комора на Македонија и Кризниот штаб при Комората одговорија на околу 2.500 прашања од компаниите во периодот од 25 март наваму од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На истиот начин, како што секој ден се известува за бројот на новозаболени, починати или оздравени лица од корона вирусот, да се известува и за тоа кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската комора на Македонија ја поздравсува најавата од Владата дека од наредната недела ќе започне интензивна комуникација со претставници на стопанските ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија ја оцени како значајна најавата на министерот за здравство, Венко Филипче дека од наредната недела се планира започнување на ...
| | веќе видена | слични

Стопнската комора на Македонија смета дека е добра идејата што здравствените власти ќе комуницираат со фирмите за тоа како да почнат постепено да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во услови на светска пандемија предизвикана од вирусот Корона 19, Транспаренси Интернешнел Македонија (ТИ-М) со внимание ги следи сите дејствија и активности ...
| | веќе видена | слични

Во оваа вонредна состојба мора да се обезбеди стриктна примена на законските одредби во врска со продажбата на биоцидни производи на пазарот (дезинфициенси за ...
| | веќе видена | слични

Во оваа вонредна состојба, кога се води голема битка за здравјето и животите на граѓаните, мора да се преземат сите можни чекори за нивна заштита. Затоа мора ...
| | веќе видена | слични

 Ќе се бараат докумети од институциите-каде завршуваат донациите,ама и сите пари кои фирмите и граѓаните ги донираат за помош во време на вонредна состојба. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 262 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 267 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 154 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОПАНСКА КОМОРА: Брзиот, навремен и квалитетен проток на информации е клучен за компаниите во кризнава ситуација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: