Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените


Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не два, туку три денари по литар гориво сакаат Зоран Заев и Нина Ангеловска дополнително да им земат на граѓаните за да ги финансираат партиските вработувања и ...
| | веќе видена | слични

Со пакетот мерки државата спасува 250.000 работни места, им помага на работниците и над 35.000 компании. Се бориме за секое работно место, за секој работник, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Уредбата со законска сила за ограничување на преносот на придонесот за задолжително и капитално финансиско пензиско осигурување што на денешната седница ја ...
| | веќе видена | слични

 Заев и СДСМ не ги интересира дали и колку ќе скокнат цените на прехрамбените продукти  по покачувањето на висината на акцизата. Граѓаните гледаат дека владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фабриката за лажни вести и во овие тешки моменти за македонскиот народ и држава е на Бихаќка. Од фабриката на СДСМ за лажни вести секојдневно се пласираат нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската економија е во колапс, а владата на СДСМ не презема ништо. Неспособната влада на СДСМ со „помошта“ која ја нуди на стопанството е несериозна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економските мерки што ги спроведува Владата предводена од СДСМ за побрзо и полесно надминување на економските последици од коронавирусот, се добро оценети и од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ескалира здравствената и економската криза во Република Македонија. Неспособноста на Зоран Заев и неговите соработници ја зема својата цена. Секојдневно се ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно се зголемува бројот на починати и заболени, а масовно тестирање нема. Расне бројот на инфицирани доктори, а заштитна опрема нема. СДСМ не враќа 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: