Забележани делфини во близина на шеталиштето во Солун (Видео)

Универзумот потчинет од невидлива честичка ги принудува општествата на изолација, вели грчкиот архиепископ Јеронимос во неговата честитка до верниците по повод ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

За 40 отсто помала кирија ќе платата студентите кои студираат во други градови, далеку од нивното постојано живеалиште и се економски зависни од родителите кои ...
| | веќе видена | слични

Намалување на брановите бегалци и мигранти, намалување на бројот на лица сместени во прифатните центри на островите, зголемен број префрлања во континентална ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Од островите Лезбос, Самос и Хиос 12 деца бегалци без придружба утре заминуваат за Луксембург, со што и официјално започнува реализацијата на европскиот план ...
| | веќе видена | слични

Забрана за движење на возилата во сабота вечер и во недела за Велигден, е сценариото, кое според „Катимерини“ е на маса и го разгледува грчката Влада за да се ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада објави постепено олеснување на рестриктивните мерки доколку нема зголемување на бројот на заразени, објави грчкиот весник „Катимерини“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 607 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забележани делфини во близина на шеталиштето во Солун (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: