Путин и понатаму се ракува на состаноци: „Претседателот има право да одлучи сам за себе како ќе се поздравува“


Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави денеска дека рускиот претседател Владимир Путин се штити од инфекцијата со коронавирусот, избегнувајќи масовни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравјето на рускиот претседател Владимир Путин е одлично, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „За тоа дека рускиот претседател одлично се чуствува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека наскоро повторно ќе разговара со својот американски колега Доналд Трамп за соработката во борбата против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Руските лекари и медицинскиот персонал кој е ангажиран во борбата против коронавирусот во наредните три месеци ќе биде дополнително стимулирани: лекарите ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Моменталната ситуација со коронавирусот бара флексибилни промени во областа на воено-техничката соработка за нашата земја да може да ја задржи водечката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин им порача на граѓаните дека многу добро разбира дека е тешко да се живее меѓу четири ѕидови, но сега тоа е неопходно за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги повика руските граѓани да ја издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постојниот замор да се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со гувернерите на сите области на Руската Федерација за состојбата со коронавирусот и даде нови бројни мерки што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 669 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 184 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 139 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и понатаму се ракува на состаноци: „Претседателот има право да одлучи сам за себе како ќе се поздравува“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: