Теодосиќ избран во „Тимот на деценијата“ во Евролигата

7 копии

Центарот на Олимпијакос Никола Милутинов, од следната сезона ќе ги брани боите на ЦСКА Москва. Српскиот репрезентативец се согласи на тригодишна соработка со ...
| | веќе видена | слични

Со изгласувањето на кошаркарскиот мајстор Милош Теодосиќ, комплетирана е најдобарата петорка на Евролигата за изминатата деценија. Српскиот репрезентативец ...
| | веќе видена | слични

Милош Теодосиќ направи погрешен чекор со преминот во НБА лигата каде не успеа да се снајде како што се очекуваше, па иако неговата кариера е во надолен пад во ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 268 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 528 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теодосиќ избран во „Тимот на деценијата“ во Евролигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: