Светиот оган регуларно ќе пристигне во Грција за Велигден, но на скромна церемонија

Светиот оган што секоја година, со специјален лет од Ерусалим пристигнува на Велика Сабота во Атина, а потоа „патува“ во сите делови на Грција, и покрај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

За 40 отсто помала кирија ќе платата студентите кои студираат во други градови, далеку од нивното постојано живеалиште и се економски зависни од родителите кои ...
| | веќе видена | слични

Намалување на брановите бегалци и мигранти, намалување на бројот на лица сместени во прифатните центри на островите, зголемен број префрлања во континентална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од островите Лезбос, Самос и Хиос 12 деца бегалци без придружба утре заминуваат за Луксембург, со што и официјално започнува реализацијата на европскиот план ...
| | веќе видена | слични

Забрана за движење на возилата во сабота вечер и во недела за Велигден, е сценариото, кое според „Катимерини“ е на маса и го разгледува грчката Влада за да се ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада објави постепено олеснување на рестриктивните мерки доколку нема зголемување на бројот на заразени, објави грчкиот весник „Катимерини“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Војната сè уште не е добиена. Случаите и бројот на пациенти на Одделите за интензивна нега се намалуваат, како, но сепак, и најмало опуштање, може лесно да ...
| | веќе видена | слични

Не се дозволени посети на домови на роднини и пријатели во сабота за Велигден или во недела, за славење заедно, истакна портпаролот на грчката Влада Стелиос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светиот оган регуларно ќе пристигне во Грција за Велигден, но на скромна церемонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: