Шпански медиуми: Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Поранешниот италијански репрезентативец, Марко Симоне посочи по кои играчи Милан треба да тргне ако по крајот на оваа сезона остане без Златан Ибрахимовиќ. ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Интер и актуелен потпреседател на клубот, Хавиер Занети смета дека за Мауро Икарди нема место во италијанскиот тим и покрај тоа што Аргентинецот ...
| | веќе видена | слични

Диего Коста е далеку од деновите кога играше во најдобра форма, а придонес за тоа имаа и повредите кои ги забележа оваа сезона, а поради кои значително западна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
сите 504 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 376 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 271 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпански медиуми: Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: