Вимблдон собра 114 милиони евра од осигурување

2 копии

Шпанскиот тенисер, Пабло Карено Буста раскажа како коронавирусот влијае на играчите. – Немав проблеми со парите затоа што заработив доволно пари. Но, јас ...
| | веќе видена | слични

Тони Надал, чичкото на светскиот тенисер Тони Надал изнесе неколку пикантерии од секојдневниот живот на неговиот внук. Рафаел воопшто не размислува за тенисот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал во моментов воопшто не го интересира тенисот. Тренерот на Рафа и чичко, Тони Надал истакна дека шпанскиот тенисер во ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот во прекин се голем број на спортски натпреварувања, а помеѓу нив и тениските настани. Луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што речиси сите тениски турнири се откажани до крајот на годината, организаторите на УС Опен информираат дека овој Грандслем турнир ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 211 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 153 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 309 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 218 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вимблдон собра 114 милиони евра од осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: