80 годишна Штипјанка почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје


Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања, министерот за здравство Венко Филипче немаше информација дали 20 годишна медицинска сестра од Струга заболела од коронавирус ...
| | веќе видена | слични

11 здравствени работници, двајца лекари инфектолози, 7 медицински сестри и 2-ца болничари од инфективното одделение во штипската клиничка болница се негативни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венкио Филипче денеска доби прашање дали ќе биде побарана одговорност за непочитувањње на протоколите кои биле прекршени во случајот со ...
| | веќе видена | слични

Во Струга со ковид -19 е заразена и 20-годишна медицинска сестра, која придружувала двајца болни до болницата во Битола. Дали е точно дека таа немала сооветна ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани 2 нови случаи на Ковид-19 на територијата на град Велес. Се работи за вработен во МВР и вработен во текстилната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина маж на 66 годишна возраст, што е трет смртен случај како последица на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 10 новозаразени со што вкупниот број на инфицирани лица во Прилеп е 85, информираат од прилепската локална самоуправа. Во самоизолација ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Негативни се резултатите за коронавирус и на последните четворица здравствени работници на Инфективното одделение Штип, а кои неколку дена се чекаше да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 318 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 831 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

80 годишна Штипјанка почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: