ИГМ со донација од 250.000 евра за здравствените институции


4 копии

Општествено одговорните компании постојано се обидуваат да дадат некаков придонес за моменталната ситуација во Македонија, а таква е и Филип Морис, која ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
4 копии
3 копии

Со донации на домашните компаниии на наменската сметка на Министерството за здравство се собрани 800.000 евра. – Една од првите што излезе пресрет е Алкалоид, ...
| | веќе видена | слични

Трите пензиски друштва, Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво, донесоа заедничка одлука за пренамена на планираните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Жито маркети“ како општествено одговорна компанија донираше 1.000.000 денари на Министерството за здравство. Паричните средства, информраат од менаџментот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резолуцијата да биде прифатена од сите политички партии, без условувања барање на изговори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
сите 322 | | | веќе видена

Повторно двоцифрен бројот на новозаболени од Ковид-19. Нови 37 случаи беа регистрирани вчера, најголем дел од нив се во Тетово и Скопје. Надлежните апелираат ...
сите 509 | | | веќе видена

Независно каква ќе биде одлуката на Комитетот за Светско наследство при Организацијата на ОН за образование, наука и култура за статусот на Охридскиот регион ...
сите 101 | | | веќе видена

Стејт департментот ја „искара“ македонската Влада, а корупцијата и селективноста ги посочи како главен проблем. Наведуваат дека постојат добри закони за борба ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИГМ со донација од 250.000 евра за здравствените институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: