ОВА СЕ ОДГОВОРИТЕ на експертите на прашањата: АКО ИМАМ ВИРУС, А НЕ ЗНАМ ЗА ТОА

Симптомите на Ковид-19 е тешко да се утврдат со прецизност - тие варираат од случај до случај и нивната сериозност исто така е променлива, а дури 25 проценти ...
| | веќе видена | слични

Без оглед дали сте доеле или не, не можете да негирате дека мајчиното млеко е едноставно фасцинантно. Во основа тоа е доказ дека мајките можат да произведат ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот кој го предизвикува ковид-19 би можел да ги убие имунолошките клетки, кои всушност би требало да го уништат него, предупредуваат научниците. Ова ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Слободен печат Проф. Др. Дејан Докиќ говори за непредвидливоста на корона вирусот, како и за сличностите и разликите меѓу него и обичниот ...
| | веќе видена | слични

Во однос на тоа кој се тестира дали е позитивен на корона остануваме во групата на земји кои се порестриктивни, бидејќи се тестираат само медицински лица кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот може да произведе повеќе од три пати поголема содржина на патогени од вирусот од кој што е предизвикан кој предизвикува појава на сериозен акутен ...
| | веќе видена | слични

Научниците кои го испитуваат корона вирусот откриле дека неговите клетки имаат можност да уништат здрави клетки чија цел е да се борат против него. Тим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 452 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА СЕ ОДГОВОРИТЕ на експертите на прашањата: АКО ИМАМ ВИРУС, А НЕ ЗНАМ ЗА ТОА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: