Словенија поставува ограда со жилет-жица на границата со Хрватска

Словенечката влада потврди дека планира да постави дополнителни 40 километри „противмигрантска“ ограда на јужната граница со Хрватска до крајот на годинава, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Словенија Анже Логар е повика во Комисијата за надворешни работи на Собранието, да го објасни писмото кое Владата го испрати ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

На аеродромот Брник крај Љубљана утрово слета транспортен авион на компанија „Сичуан Ерлајнс“, со кој пристигна и голема пратка заштитна и медицинска опрема, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради епидемијата на коронавирусот и ограничувањето на движењето над 10.000 вработени во туризмот во приморските градови во Словенија останаа без работа, ...
| | веќе видена | слични

После четири недели од епидемијата, словенечката и европската економија се подготвуваат за повторно придвижување, но ќе биде тешко без работниците во некои ...
| | веќе видена | слични

[photo] Словенечката полиција предупреди дека за време на претстојниот викенд и Велигденски празници, засилено ќе контролира дали граѓаните ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалиционите партнер на Јанез Јанша се оградија од содржината на писмото, кое Влада го испрати до Советот на Европа како одговор на критиките за притисок врз ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на вработените во трговијата на Словенија, бара кризниот додаток за најзагрозените работници во нивната дејност да се зголеми на 500 евра месечно, ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Влада предводена од Јанез Јанша, како одговор на критиките за притисок врз новинарите и медиумите испрати писмо до Советот на Европа во кое пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија поставува ограда со жилет-жица на границата со Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: