Бизнисот бара поврат на ДДВ на 15 дена, државата да се раздолжува навреме


7 копии

Би било многу несериозно да се предлагаат мерки со кои само ќе се земаат пари од Буџетот, а нема да се слеваат во него. Ние сите бараме нешто, а никој не ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески од Стопанската комора за Телма вечерва изјави дека е добро тоа што Владата формира економски совет. Вели дека тоа е тело каде се разменуваат ...
| | веќе видена | слични

Зголемената акциза нема драстично да ги поскапи горива и покрај растот на цената на нафтата на светските берзи . Ова бил аргументот на министерката за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија за „Топ Тема“ на ТВ „Телма“ изјави дека со економските мерки кои што ги спроведува владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постои опасност да биде нарушена ликвидноста на компаниите во следниот период, но тука државата ќе треба да одигра сериозна улога и да даде пример за финасиска ...
| | веќе видена | слични

Плаќаме царини за репроматеријали кои не се произведуваат во земјава, а такви се 99 отсто од увезените репроматеријали. Тоа значи дека државата ги држи високи ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, првата финансиерка на  Македонија, Нина Ангеловска изјави: „ Дали решението кое што ќе биде предложено до Владата ќе биде изедначување или ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Изненадување и за мене е дека има иницијативи за поголеми идеи, ама никако да се спроведат. Зошто сѐ уште не работи нафтоводот Солун – Скопје (со должина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 426 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара поврат на ДДВ на 15 дена, државата да се раздолжува навреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: