Продолжени лиценците, овластувањата и дозволите за градежните и погребалните фирми


За компаниите што работат во градежниот сектор, како што информира  денеска ресорниот министер Сугарески, се донесени три уредби со законска сила со коишто се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На предлог на министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство Владата на денешната седница донесе дополнување на уредбата за примена на законот за ...
| | веќе видена | слични

Се продолжува рокот за плаќање на годишната закупнина за државно земјиште за 2019 година до 31 октомври 2020 година. На предлог на Mинистерство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот министер за земјоделие Цветан Трипуновски преку статус на Фејсбук пишува дека земјоделците после лекарите се најголемите херои на денешницата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека во следниот период додека трае вонредната состојба, покрај постоечките, ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата донесе уредба со која се ставаат во мирување сите рокови и отворени повици и за Националните и за ИПАРД 2-програмата, соопштија на денешната ...
| | веќе видена | слични

Сите сите рокови и отворени повици како за националните програми, така и за ИПАРД 2 Програмата во областа на земјоделството се одложуваат за времетраење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8.197 лица, од кои моментално активни се 3.486, откако вчера беа ...
сите 781 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 368 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 260 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 148 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 200 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжени лиценците, овластувањата и дозволите за градежните и погребалните фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: