Поевтинуваат дизелот и бензините


2 копии

Зголемената акциза нема драстично да ги поскапи горива и покрај растот на цената на нафтата на светските берзи . Ова бил аргументот на министерката за финансии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неодамна, првата финансиерка на  Македонија, Нина Ангеловска изјави: „ Дали решението кое што ќе биде предложено до Владата ќе биде изедначување или ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Изненадување и за мене е дека има иницијативи за поголеми идеи, ама никако да се спроведат. Зошто сѐ уште не работи нафтоводот Солун – Скопје (со должина од ...
| | веќе видена | слични

После неколку драстични намалувања на цената на дериватите на светско ниво, од денеска граѓаните ќе полнат по цена за литар еуросупер БС-95 ќе плаќаме по 48,50 ...
| | веќе видена | слични

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста, а за половина денар поевтинува екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на ...
| | веќе видена | слични

Владата се уште нема одлука за предлогот на Стопанската комора за изедначување на акцизата на екстралесното гориво со таа на дизелот со кој треба да се стави ...
| | веќе видена | слични

Дизелот и Екстра лесното гориво, освен разликата во акцизата и цената, се разликуваат и во техничките карактеристики кои се однесуваат на нивната чистота и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 601 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 154 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Со конкретни мерки за секоја категорија граѓани и во услови на здравствена криза ги поддржуваме граѓаните и компаниите. Ги видовме резултатите на дело. ...
сите 337 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поевтинуваат дизелот и бензините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: