СДСМ: Се бориме за секое работно место, првична помош од 200 милиони евра за работниците, граѓаните, стопанството


Во време кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, Владата спроведува низа мерки за справување со здравствените и економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со интересот на јавноста за надоместоците на работниците на плата, министерството за труд и социјална политика информира дека Законот за работните ...
| | веќе видена | слични

 Заев и СДСМ не ги интересира дали и колку ќе скокнат цените на прехрамбените продукти  по покачувањето на висината на акцизата. Граѓаните гледаат дека владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не два, туку три денари по литар гориво сакаат Зоран Заев и Нина Ангеловска дополнително да им земат на граѓаните за да ги финансираат партиските вработувања и ...
| | веќе видена | слични

Главната мерка од економскиот пакет e директната помош од 14.500 денари месечно за секој вработен, за месеците април и мај, од сите фирми погодени од кризата. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика информира за регулирањето на надоместоците на плата за работниците со Законот за работните односи. Во случај на ...
| | веќе видена | слични

Компаниите да ја искористат мерката за финансиска поддршка од 14.500 денари по вработен, аплицирањето е брзо и едноставно, порача владејачкиот СДСМ преку ...
| | веќе видена | слични

Мерката за финансиска поддршка на работодавачите од 14.500 месечно по вработен, ќе помогне да се спасат 250 илјади работни места и ќе им помогне на над 35 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во овој тежок период предизвикан од глобалната пандемија од коронавирусот, од исклучителна важност се ефикасните и корисни мерки на државните институции со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работодавците согласно членот 112 од Законот за работни односи додека се во сила мерките од Владата за справување со корона вирусот на работниците може да им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Се бориме за секое работно место, првична помош од 200 милиони евра за работниците, граѓаните, стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: