Сите учесници на ОИ во Токио ќе бидат познати на 29 јуни 2021 година


2 копии

Организаторите на Олимписките игри (ОИ) во Токио соопштија дека немаат „план Б“ во случај на ново одложување на натпреварувањето поради коронавирусот. ОИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Пандемијата на коронавирусот во светски рамки продолжува да расте и нема гаранција дека Олимпијадата во Токио, која се одложи за следната година, ќе се одржи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за датумот за избори влегуваат во цајтнот, утре завршува вонредната состојба, а позициите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во однос на датумот за избори се ...
сите 598 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1 јуни ќе биде дозволен влезот на странци во Црна ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите учесници на ОИ во Токио ќе бидат познати на 29 јуни 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: