Грашкоска: Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките


Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек ...
| | веќе видена | слични

Со вкупно 223 надзори, Државниот санитарен и здравствен инспекторат направил темелна ревизија во јавни и приватни здравствени установи. Инспекторите ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Државниот пазарен инспекторат досега изрекол забрани за работа на 228 кафемати што биле во функциија кај бензински станици, тобакомаркети, колонијални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на полицискиот час Државниот пазарен инспекторат во секој град има дежурни екипи кои ќе вршат проверка на маркети кои работат и дали имаат соодветни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затворени се четири угостителски објекти во Битола, Гостивар и Тетово кои не ја почитувале забраната за работа, а надвор од употреба се ставени 40 кафемати во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, денеска на редовна прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на инспекцискиот совет Магдалена Филиповска-Грашкоска одржа седма редовна прес-конференција за активностите на шесте инпекциски служби за ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека за период од овие три дена од страна на шест инспекторати се направени вкупно 1.346 надзори, со што преку засилени контроли се воспоставува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 14 април биле дијагностицирани 26 заболени од Ковит 19. На Велигден 37 новозаболени, а само пред два дена беа дијагностицирани 40 инфицирани. Пред месец ...
сите 785 | | | веќе видена

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија.„Оваа одлука е ...
сите 544 | | | веќе видена

Денеска се потврдени уште четири нови случаи на ковид 19 во Штип, сите текстилни работнички од затворената конфекција, потврди за Канал 77, командантот на ...
сите 491 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 247 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 100 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 238 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грашкоска: Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: