Британскиот премиер заразен со коронавирус префрлен на интензивна нега: Состојбата му се влошила за два часа


Британскиот премиер Борис Џонсон е примен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“во Лондон. Сосјтојбата, како што пренесуваат британските медиуми, му се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Џонсон ја напушти болницата откако минатата недела заврши на интензивна нега поради компликации предизвикани од коронавирусот. Британскиот премиер бил ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон му се заблагодари на персоналот на лондонската болница за грижата за неговото здравје додека се опоравува од ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон може накусо да проодува во рамките на процесот на закрепунување од Covid-19, соопшти во петокот неговиот кабинет, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 426 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 390 | | | веќе видена

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите ...
сите 115 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 145 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот премиер заразен со коронавирус префрлен на интензивна нега: Состојбата му се влошила за два часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: