Британскиот премиер заразен со коронавирус префрлен на интензивна нега: Состојбата му се влошила за два часа


Британскиот премиер Борис Џонсон е примен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“во Лондон. Сосјтојбата, како што пренесуваат британските медиуми, му се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон кој една недела мина во болницата „Сент Томас“ во Лондон заради лекување од Ковоид-19, веднаш по излегувањето од болница, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Џонсон ја напушти болницата откако минатата недела заврши на интензивна нега поради компликации предизвикани од коронавирусот. Британскиот премиер бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон е пуштен од болница каде што се лекуваше од Ковид-19, соопшти неговиот портпарол.Џонсон денеска ја напушти болницата „Св. ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон му се заблагодари на персоналот на лондонската болница за грижата за неговото здравје додека се опоравува од ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер, Борис Џонсон им се заблагодари на вработените во лондонската болница што се грижеле за неговото здравје при закрепнувањето од Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 697 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена

Повеќе од јасно е дека владата на СДСМ не знае и не умее да се справи со корона вирусот, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека за тоа покажуваат и самите ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот премиер заразен со коронавирус префрлен на интензивна нега: Состојбата му се влошила за два часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: