„Ветив дека ова нема никогаш да го напишам, но не можам да молчам“ - американски болничар опиша што преживуваат пациентите на респиратори


Американски болничар Џејк Савоие кој работи во одделение за интензивна нега во болница, на својот Фејсбук профил сподели објава во која се открива низ што ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, медицинските извештаи секојдневно кружат на социјалните мрежи. Медицинската сестра Александра Макиас, на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Ејми Гулд е името на медицинската сестра од Британија (Нотингхемшир) чија Фејсбук објава стана вирална. Таа работи на интензивна нега во болницата „Басетлоу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Откако изби пандемијата на коронавирусот, на социјалните мрежи секојдневно се споделуваат потресни сведоштва од медицинските работници. Сестрата Александра ...
| | веќе видена | слични

На сите страни на светот кој моментално е под притисок и пандемија на коронавирусот, лекарите и останатиот медицински персонал на секаков начин се трудат да го ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од англиската грофоција Есекс сними трогателно вiдео во коешто раскажува кaко нејзините колеги се справуваат со огромниот наплив на пациенти ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Америка кој работи на одделение за интензивна нега, на Фејсбук сподели објава во која открива низ што се поминуваат пациентите заради коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 385 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 432 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 163 | | | веќе видена

Каналот на комуникација меѓу политичките партии за договор за датум за одржување на предвремените парламентарни избори е прекинат во последните два дена поради ...
сите 291 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 91 | | | веќе видена

„ВМРО ДПМНЕ е незрела и неодговорна партија. Нивниот лидер Христијан Мицкоски и нивниот технички министер Наќе Чулев се однесуваат деструктивно во текот на ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ветив дека ова нема никогаш да го напишам, но не можам да молчам“ - американски болничар опиша што преживуваат пациентите на респиратори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: