„Ветив дека ова нема никогаш да го напишам, но не можам да молчам“ - американски болничар опиша што преживуваат пациентите на респиратори


Американски болничар Џејк Савоие кој работи во одделение за интензивна нега во болница, на својот Фејсбук профил сподели објава во која се открива низ што ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, медицинските извештаи секојдневно кружат на социјалните мрежи. Медицинската сестра Александра Макиас, на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Ејми Гулд е името на медицинската сестра од Британија (Нотингхемшир) чија Фејсбук објава стана вирална. Таа работи на интензивна нега во болницата „Басетлоу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Откако изби пандемијата на коронавирусот, на социјалните мрежи секојдневно се споделуваат потресни сведоштва од медицинските работници. Сестрата Александра ...
| | веќе видена | слични

На сите страни на светот кој моментално е под притисок и пандемија на коронавирусот, лекарите и останатиот медицински персонал на секаков начин се трудат да го ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од англиската грофоција Есекс сними трогателно вiдео во коешто раскажува кaко нејзините колеги се справуваат со огромниот наплив на пациенти ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Америка кој работи на одделение за интензивна нега, на Фејсбук сподели објава во која открива низ што се поминуваат пациентите заради коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 294 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 527 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 202 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ветив дека ова нема никогаш да го напишам, но не можам да молчам“ - американски болничар опиша што преживуваат пациентите на респиратори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: