Половина век биле неразделни, починале заедно од коронавирусот


Евангелистички свештеник починал од КОВИД-19 само неколку недели откако гордо покажа колку е преполна неговата црква во Вирџинија – и откако се заколна дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болницата во местото Алзано Ломбардо е затворена на 23 февруари. Без објаснување. Коронавирусот во оваа област, тогаш за широката јавност се криеше. Погрешните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Погрешните одлуки во низа биле причината за ширење на зараза низ целата провинција Бергамо, а за ова сведочи 55-годишниот Франческо Замбонели од местото Вила ...
| | веќе видена | слични

Жена од Мичиген поради коронавирусот остана без целото семејство. Прво починал нејзиниот сопруг со која била 35 години во брак, па останали и без синот единец. ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои го “прележаа” корона вирусот за Huffington post одлучија да ги споделат своите искуства и за она што би сакале да знаат пред да се заразат со овој ...
| | веќе видена | слични

Ерика е адвокат, а Здравко развива програми за континуирано образование за здравствените работници во САД. Семејството Смилевски со двете ќерки, живее во ...
| | веќе видена | слични

Во февруари, кога Америка сè уште сметаше дека го оневозможила продорот на новиот коронавирус, еден жител на Чикаго, кој бил заразен со ковид-19, отишол на ...
| | веќе видена | слични

Кристина Магни од Бергамо, Италија кој беше најтешко погоден од коронавирусот ја сподели нејзината трагична судбина. Таа вели дека ова е ужасно тешка година за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ужасно тешка година за Италија. Додека луѓето се бореа кака да преживеат, многу Италијанци го доживееја најстрашното – ги загубија најмилите. Ова е приказна за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 328 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина век биле неразделни, починале заедно од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: