Дука: Трет ден во Дебар нема новодијагностицирани, но има појава заразени да се шетаат низ градот


Веќе трет ден нема новозаразени од коронавирус во Дебар. Бројката останува на 49, од нив две лица од општина Центар Жупа. Од вкупниот број заразени 14 се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Дебар и во изминатото деноноќие нема новодијагностицирани со „Ковид-19“,што значи дека позитивен случај не е регистриран веќе десетти ден. Последните два ...
| | веќе видена | слични

УШТЕ ШЕСТ СМРТНИ СЛУЧАИ ОД КОВИД 19 Имаме 42 оздравени пациенти, вели министерот за здравство, Венко Филипче. Тој рече дека има 6 починати лица, двајца од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, во придружба на заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, во придружба на заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска можеме да испратиме силна порака на охрабрување, не само за граѓаните на Дебар и Центар Жупа туку и за граѓаните на Република Северна Македонија дека ...
| | веќе видена | слични

Денеска можеме да испратиме силна порака на охрабрување, не само за граѓаните на Дебар и Центар Жупа туку и за граѓаните на Република Македонија дека знаеме, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
сите 728 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 300 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дука: Трет ден во Дебар нема новодијагностицирани, но има појава заразени да се шетаат низ градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: