Развиен тест за коронавирус кој се прави во домашни услови - ДАВА РЕЗУЛТАТ ЗА НЕКОЛКУ СЕКУНДИ


Научните експерти од Универзитетот во Њукасл создадоа тест кој се прави во домашни услови, а може да открие присуство на зараза од коронавирусот уште пред да ...
| | веќе видена | слични

Она што започна да се појавува како модел во Кина, доби потврда од болниците во Европа и САД. „Повеќе мажи отколку жени имаат сериозни проблеми со ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Слободен печат Проф. Др. Дејан Докиќ говори за непредвидливоста на корона вирусот, како и за сличностите и разликите меѓу него и обичниот ...
| | веќе видена | слични

Во однос на тоа кој се тестира дали е позитивен на корона остануваме во групата на земји кои се порестриктивни, бидејќи се тестираат само медицински лица кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот може да произведе повеќе од три пати поголема содржина на патогени од вирусот од кој што е предизвикан кој предизвикува појава на сериозен акутен ...
| | веќе видена | слични

Феноменот „ цитокинска бура “, претеран имунолошки одговор на организмот што резултира со тешки воспалителни промени, се чини дека има клучна улога кај тешките ...
| | веќе видена | слични

„Имаме едноставна порака за сите држави – тестирајте, тестирајте, тестирајте“, рече Тедрос Адханом Гебрејесус минатиот месец во Женева за мерките за борба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретнал со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов. „На ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 470 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развиен тест за коронавирус кој се прави во домашни услови - ДАВА РЕЗУЛТАТ ЗА НЕКОЛКУ СЕКУНДИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: