Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид-19


Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид -19 Државна видеолотарија донира 11 107 000 денари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општествено одговорните компании постојано се обидуваат да дадат некаков придонес за моменталната ситуација во Македонија, а таква е и Филип Морис, која ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
4 копии
3 копии

Со донации на домашните компаниии на наменската сметка на Министерството за здравство се собрани 800.000 евра. – Една од првите што излезе пресрет е Алкалоид, ...
| | веќе видена | слични

Трите пензиски друштва, Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво, донесоа заедничка одлука за пренамена на планираните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Жито маркети“ како општествено одговорна компанија донираше 1.000.000 денари на Министерството за здравство. Паричните средства, информраат од менаџментот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз), донираше 100.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Веќе ја живееме новата нормалност, свесни дека коронавирусот нема да исчезне.Да се зачува здравјето на граѓаните, да заживее и да се развива новата економија, ...
сите 882 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа, се потврдени нови 23 случаи на новиот коронавирус, од кои најмногу се регистрирани во Скопје - 12 случаи во Скопје, по четири нови има ...
сите 429 | | | веќе видена

Како што првично беше објавено, македонските граници се уште не се отворени, а како што рече министерот за здравство Венко Филипче се уште било рано за таков ...
сите 209 | | | веќе видена

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за ...
сите 142 | | | веќе видена

Дали ќе има нова лидерска средба за одредување датум за избори не знам, но датумот е одреден со Уредба со законска сила до завршување на вонредната состојба. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: