Борис Џонсон не е на респиратор, туку добил кислород


4 копии

Велика Британија стигна до бројката од 11.329 починати од коронавирусот, од кои 717 во последните 24 часа. Министерот за надворешни работи Доминик Раб извести ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон кој една недела мина во болницата „Сент Томас“ во Лондон заради лекување од Ковоид-19, веднаш по излегувањето од болница, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Џонсон ја напушти болницата откако минатата недела заврши на интензивна нега поради компликации предизвикани од коронавирусот. Британскиот премиер бил ...
| | веќе видена | слични

Британскиот систем на јавно здравство (НХС) ја издржа пандемијата од коронавирус и има слободни 2295 кревети за интензивна нега, рече министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија ја надмина бројката од 10.000 мртви од Ковид-19, откако во последните 24 часа во тамошните болници починале 737 пациенти. „Иднината на вирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во неговото гостување во „Патот кон“ на Алсат, Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека доколку не се постигне консензус за датумот за изборите ќе се испрати ...
сите 560 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон не е на респиратор, туку добил кислород

Од:
До кого (е-маил):
Порака: