СДСМ: Кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза, не е време на политикантство


Во време кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, Владата спроведува низа мерки за справување со здравствените и економски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фабриката за лажни вести и во овие тешки моменти за македонскиот народ и држава е на Бихаќка. Од фабриката на СДСМ за лажни вести секојдневно се пласираат нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската економија е во колапс, а владата на СДСМ не презема ништо. Неспособната влада на СДСМ со „помошта“ која ја нуди на стопанството е несериозна во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските мерки што ги спроведува Владата предводена од СДСМ за побрзо и полесно надминување на економските последици од коронавирусот, се добро оценети и од ...
| | веќе видена | слични

Големиот пакет економски мерки на државата, кој обезбедува конкретна и навремена помош за над 35.000 компании и спасува 250.000 работни места веќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспособната влада на СДСМ планира да зема од сиромашните за да го покрива нивното расипништво. На СДСМ не им е доволно што ги оставија граѓаните и компаниите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Веќе се реализира големиот пакет економски мерки што има за цел поефикасно справување со последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија од ...
| | веќе видена | слични

Преку мерки на конкретна и навремена помош, државата спасува 250.000 работни места и им помага на над 35.000 компании. Сите фирми погодени од кризата, поточно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата повторно планира да зема од сиромашните за да го покрива расипништвото и неспособноста на функционерите на Зоран Заев, сметаат од ВМРО ДПМНЕ. На СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Таканаречената „помош“ која Владата на СДСМ ја дава на стопанството е несериозна во однос на последиците кои што ни следуваат поради кризата со која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Текстилните и кожарските фабрики на подрачјето на Општина Штип не смеат да работат за време на престојниот продолжен викенд, одлучи денеска Главниот ...
сите 728 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 211 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 271 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 152 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза, не е време на политикантство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: