Повеќе од 60 проценти од државните и општинските училишта во Јапонија ја продолжија работата

Повеќе од 60 проценти од државните и општинските училишта во Јапонија ја продолжија работата или се подготвуваат да го сторат тоа и покрај ширењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јапонската Влада соопшти дека не постојат причини за воведување вонредна состојба надвор од Токио и уште неколку други градови. Владиниот портпарол изјави пред ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Јапонија, Шинзо Абе на 7-ми април објави дека во седум префектури и главниот град на земјата на сила ќе биде вонредна ситуација поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Твитер порака на јапонскиот премиер Шинѕо Абе во која ги повикува сонародниците да останат дома поради коронавирусот предизвика лути реакции на социјалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе најави пакет економска помош од билион американски долари поради пандемијата на коронавирус, за што експертите велат дека тоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Една од најпрестижните јапонски болници „Кеио“ потврди дека еден доктор бил позитивен на коронавирусот во текот на минатата седмица, а меѓу 98-те доктори кои ...
| | веќе видена | слични

Една од најпрестижните болници во Јапонија упатила извинување поради тоа што 40 лекари, кои во неа стажираат, биле заедно на прослава, после што 18 од нив биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 809 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 222 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 179 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 242 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 306 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 169 | | | веќе видена

Славниот Грег Попович не остана нем на целиот хаос кој се случува ширум САД и остро го нападна претседателот на државата, Доналд Трамп. Цела Америка е на нозе ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 60 проценти од државните и општинските училишта во Јапонија ја продолжија работата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: