Потпишувајте ги документите со Телеком од дома, за непречено функционирање на вашиот бизнис

Дигиталното работење од дома не е новост денес, кога комуникациската технологија пружа неограничени можности. Но, во моментов, заради мерките за превенција, ...
| | веќе видена | слични

КОВИД-19 го соочи светот со најголемиот предизвик од неговото постоење. Сега е неопходно да се управува како со болеста, така и со нејзиното економско ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот го стави светот во карантин. Дури и кога пандемијата ќе заврши, многумина ќе задржат некои од „вонредните“ навики и ќе бидат внимателни на повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога ќе се прогласи крај на епидемијата, многу луѓе ќе бидат повнимателни отколку пред короната. Корона вирусот го погоди светот, а секој ден предизвикот да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Несомнено е дека коронавирусот COVID-19 има огромно влијание врз случувањата во светот. Неодамна имавме текст за тоа како светските ИТ компании се справуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 529 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 294 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 356 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 326 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 214 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 111 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 373 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишувајте ги документите со Телеком од дома, за непречено функционирање на вашиот бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: