Угостителите ќе ги презентираат своите ставови за ублажување од кризата


Туристичко-угостителска комора на Македонија денеска ќе ги презентира своите ставови и предлози за ублажување на последиците од коронавирусот врз овој сектор. ...
| | веќе видена | слични

Многу нејаснотии произлегуваа од презентираните економски мерки за справување со последиците од здравствената криза. За дел од забуните што се јавија ...
| | веќе видена | слични

Условите што работодавачите мора да ги исполнат за употреба на државна помош, предвидена во мерката 1 од вториот пакет на Владата, за поддршка на приватниот ...
| | веќе видена | слични

Мерката 14.500 денари по вработен е финансиска поддршка, која на фирмите кои се афектирани од коронакризата им е ликвидносна инјекција и помош за исплата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска на денешната прес-конференција ја појасни детално мерката за финансиска поддршка од 14.500 ден по вработен, која како ...
| | веќе видена | слични

Првата финансиерка Нина Ангеловска вели дека има простор за покачување, а во моментов се прават анализи како тоа да се спроведе. Уверува дека ќе се изнајде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека во Министерството изработуваат проекции за економскиот раст. – ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска ја претстави новата мерка за државна помош на компаниите со која треба да ги задржат своите вработени, да може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

За прв пат имавме и рекордни 120 заболени во последните 24 часа, од кои најголем број се од Скопје, поради што Владата одлучи да го стави Скопје во карантин за ...
сите 470 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите ќе ги презентираат своите ставови за ублажување од кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: