Готви, игра кошарка со децата: Семејниот живот на омилениот политичар Џастин Трудо (фото)


 Идиличниот семеен живот на Џастин Трудо докажува дека е можно да се биде успешен и на професионален и на приватен план. Канадскиот премиер веќе години ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот член на Вардар, сегашен ракометар на Пик Сегед, Хорхе Македа и неговата сопруга за време на коронавирус се активни на социјалните мрежи. Тие ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на серијата “Elite”, 20-годишната Естер Експозито објавила видео снимка на Инстаграм и со неа ги срушила сите рекорди. Имено, таа во новото Инстаграм ...
| | веќе видена | слични

 Уште пред некое време дознавме дека Брус Вилис го минува со поранешната сопруга Деми Мур и нивните деца. 65-годишниот актер беше 13 години во брак со ...
| | веќе видена | слични

Исто како и кај нас, изминатиот викенд и во соседна Србија важеше полицискиот час.Додека многумина се принудени да седат затворени во своите домови, некои ја ...
| | веќе видена | слични

Ванеса Брајант, сопруга на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, сподели емотивна снимка што ги расплака обожавателите на кошаркарската легенда. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Готви, игра кошарка со децата: Семејниот живот на омилениот политичар Џастин Трудо (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: