Кина без смртен случај од ковид 19 во последните 24 часа

2 копии
3 копии

Русија стана најголем извор на увоз на нови случаи на коронавирус во Кина, објави државниот весник „Глобал тајмс“, пренесува „Ројтерс“. „Русија е последниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина денеска пријави најголем број нови случаи на коронавирус во последните речиси шест недели, обидувајќи се да го спречи вториот бран инфекции од Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејските власти размислуваат за употреба на електронски нараквици за да следат се поголем број на луѓе ставени во самоизолација поради успорување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти на државата соопштиле дека епидемиолошките истраги се во тек. Повеќето од закрепнатите пациенти од коронавирусот во Јужна Кореја повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените експерти на Јужна Кореа се обидуваат да најдат одговор зошто 116 лица кои биле оздравени од коронавирусот повторно покажале позитивен тест на ...
| | веќе видена | слични

Јужна Кореја објави во понеделникот дека најмалку 116 луѓе кои повеќе немале коронаворирус повторно се позитивни, а властите навестија дека наскоро ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 157 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 653 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1 јуни ќе биде дозволен влезот на странци во Црна ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина без смртен случај од ковид 19 во последните 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: