Коронавирусот го сардиса транспортот на стока!

7 копии
4 копии

Денеска во 14.00 часот на скопскиот аеродром со организиран лет од Венеција, Република Италија, ќе пристигнат 180 патници за кои е организиран превоз според ...
| | веќе видена | слични

Како и досега, така и за овие наши граѓани е организиран превоз според сите пропишани стандарди и тие ќе поминат 21 ден државен карантин во хотел „Дрим" во ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи над три илјади луѓе во Соединетите Држави, истражувачите откриле дека постои врска меѓу местата каде што има поголемо количество минијатурни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 703 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 259 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 217 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 342 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот го сардиса транспортот на стока!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: