ЌЕ ГИ ПАДНЕ НА КОЛЕНА ЕВРОПСКИТЕ ЕКОНОМИИ - НБМ мери колку коронакризата ќе ја погоди нашата


Реномираните банки и меѓународни институции веќе почнаа да ги прават новите прогнози за тоа колку ќе паднат светските економии како последица на кризата ...
| | веќе видена | слични

Израел се најде на прво место на листата на најбезбедни држави во услови на пандемија на коронавирусот, покажале резултатите од истражувањето на конзорциумот ...
| | веќе видена | слични

Израел се најде на првото место на листата на најбезбедни земји во услови на пандемијата на коронавирус, покажува истражувањето на конзорциумот „Deep Knowlegde ...
| | веќе видена | слични

Италија и понатаму се смета дека е најпогодена земја од епидемијата со корона вирусот, иако бројот на заразени полека опаѓа. Бројот на жртви во земјата надмина ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според истражувањата на научниците од угледниот универзитет „Оксфорд“, Хрватска, Србија и Словенија имаат најстроги мерки за заштита од пандемијата на Ковд-19 ...
| | веќе видена | слични

Во регионот најмногу заразени со коронавирус, во однос на борјот на население, се регистрирани во Словенија, на второ место е Србија, а на трето Црна Гора.Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 191 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ГИ ПАДНЕ НА КОЛЕНА ЕВРОПСКИТЕ ЕКОНОМИИ - НБМ мери колку коронакризата ќе ја погоди нашата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: