Стопирана исплатата на паушали и надоместоци

5 копии

Пратениците во германскиот Парламент ќе се откажат од редовното зголемување на платите оваа година поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вонредните и ополномоштени амбасадори и генералните конзули за април и мај ќе земат плата помала за 20 отсто, одлучи Владата на онлајн седница, како дел од ...
| | веќе видена | слични

Нивната плата во моментов изнесува 10.080 евра, а во јуни требаше да се зголеми на 10.345 евра. Покрај тоа, тие добиваат 4.400 евра за други трошоци. „Сметаме ...
| | веќе видена | слични

Пратениците, членовите на Советот на министри, членовите на политичките кабинети и шефовите на државните агенции нема да добиваат надомест од 1 април до крајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопирана исплатата на паушали и надоместоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: