Неодговорноста на граѓаните е причината поради заострените мерки, рече Спасовски

Одговорноста на граѓаните не беше на висина на задачата којашто ја имаше секој од нас и многу лесно се преминува преку препораките коишто ги даваат стручните ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за порталот Инфомакс, доктор Синиша Стојановски претседател на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека обиди за манипулаци со бројката ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме многу интензивни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внтарешни работи Наќе Чулев во интерју за Радио слободна Европа (РСЕ) вели дека Комисијата за заразни болести составени од епидемиолози, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пакетот од 66 милиони евра е првична поддршка, но ние веќе разгледуваме повеќе проекти, повеќе идеи како да ви излеземе во пресрет. Постои голема опасност од ...
| | веќе видена | слични

Тој за Македонското радио, најави дека очекува во наредните недели во земјава да пристигнат медицинската опрема и материјали од најавената итна помош во ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме дека една мерка може да има ефект само доколку е навреме преземена и на соодветен начин. Се друго спротивно од ова е губење време, трошење ресурси ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 892 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 434 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 269 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 103 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена

„ВМРО ДПМНЕ е незрела и неодговорна партија. Нивниот лидер Христијан Мицкоски и нивниот технички министер Наќе Чулев се однесуваат деструктивно во текот на ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неодговорноста на граѓаните е причината поради заострените мерки, рече Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: