Меркел: Многу е рано за ублажување на мерките


Експертите во Германија предупредуваат дека неодамнешното опаѓање на бројот на заболени од коронавирусот во оваа земја најверојатно е последица на помалиот ...
| | веќе видена | слични

Во Австрија повторно се отвораат илјадници продавници како одговор на побарувачката за олеснување на рестрикциите кои се воведени за да се спречи ширењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Владејачката германска Христијанско демократска унија (ЦДУ) веројатно ќе ги одложи внатрепартиските избори поради епидемијата на коронавирус, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Водечки германски научници ѝ предлагаат на владата постепено укинување на мерките за сузбивање на ширењето на вирусот, вклучувајќи повторно отворање на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници продавници повторно се отвораат во Австрија како одговор на барањето за олеснување на наметнатите ограничувања за да се спречи ширењето на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчката влада објави постепено олеснување на рестриктивните мерки доколку нема зголемување на бројот на заразени, објави грчкиот весник „Катимерини“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 556 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Многу е рано за ублажување на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: