Меркел: ЕУ е пред најголем предизвик од основањето


Експертите во Германија предупредуваат дека неодамнешното опаѓање на бројот на заболени од коронавирусот во оваа земја најверојатно е последица на помалиот ...
| | веќе видена | слични

Во Австрија повторно се отвораат илјадници продавници како одговор на побарувачката за олеснување на рестрикциите кои се воведени за да се спречи ширењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Владејачката германска Христијанско демократска унија (ЦДУ) веројатно ќе ги одложи внатрепартиските избори поради епидемијата на коронавирус, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Водечки германски научници ѝ предлагаат на владата постепено укинување на мерките за сузбивање на ширењето на вирусот, вклучувајќи повторно отворање на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници продавници повторно се отвораат во Австрија како одговор на барањето за олеснување на наметнатите ограничувања за да се спречи ширењето на новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчката влада објави постепено олеснување на рестриктивните мерки доколку нема зголемување на бројот на заразени, објави грчкиот весник „Катимерини“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: ЕУ е пред најголем предизвик од основањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: