Карабињерите ќе ги доставуваат пензиите за највозрасните Италијанци


Граѓанското здружение „Инклузива“ со апел до Владата, на лицата со попреченост да им помогне со еднократна помош. Претседателката на Здружението за промоција и ...
| | веќе видена | слични

Заштитникот на децата со ретки болести и на лицата со посебни потреби Ребека Јанковска – Ристески, во интервју за Слободен печат апелира термините за прошетка ...
| | веќе видена | слични

Од утрово поголема група на студенти стојат пред студентскиот дом ,,Кузман Јосифовски Питу” и чекаат за да си ги подигнат личните предмети кои им се потребни, ...
| | веќе видена | слични

Исплатата на пензии за март, плус 4.000 динари како еднократна помош, односно 35 евра, започнува од утре за српските пензионери. Тие можат да ја подигнат на ...
| | веќе видена | слични

Во време на коронавирус пензионерите си помагаат меѓу себе. Од Здружението на пензионери велат дека имаат активисти кои до домовите на изнемоштените и стари ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Голем дел пензионери се соочуваат со повеќе предизивици поради коронавирусот – како да го сочуваат здравјето, да обезбедат медицинска нега за хроничните ...
| | веќе видена | слични

Стотици пензионери секое утро последниве седум дена чекаат во ред пред филијалата на банката во центарот на Охрид за да подигнат пари на шалетр бидејќи не им ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 337 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 556 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карабињерите ќе ги доставуваат пензиите за највозрасните Италијанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: