Николоски: Не е важно дали сме власт или опозиција, наш приоритет е помош на граѓаните на Македонија


Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во Прилеп е веќе излезена од контрола. Во неполни 2 недели, веќе трет пат апелирам до челниците на СДСМ: тргнете ги суетите! Вашата ароганција и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилеп е уште еден град каде се чувствува неспособноста на власта. Коронавирусот само го извади на површина растурениот систем.Апелирам веднаш да се преземат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заклучно со вчера, имаме вкупно 854 заболени од ковид – 19 во Република Македонија. Исто така, заклучно со вчера, направени се вкупно 8.552 тестови на ниво на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Драги Прилепчани јас сум сигурен дека и оваа битка ќе ја добиете! И од оваа битка исто како и во историјата и денес Прилеп ќе излезе како победник! За жал од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мора да се искористат сите капацитети коишто стојат на располагање. Мора да му се помогне на Прилеп, како и на цела Македонија и тука нема место за политика, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во видео обраќање до Прилепчани каде деновиве се појавија многу нови случаи на позитивни од коронавирусот бара да се намали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, порача дека во Прилеп потребно е итно да се направи масовно тестирање на поширока бројка на луѓе кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните „Вашите проблеми, заеднички решенија – Ја сакам Македонија“, до партијата секојдневно ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците се жалат дека зголемувањето на акцизата ќе донесе до зголемување на цените за транспортот, при се уште неисплатени субвенции дополнително ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 511 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

Повторно се зголемува бројот на нови позитивни на Ковид - 19 во Македонија. Во земјава, Скопје со 239 активни случаи е град со најголем број заразени. На ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Не е важно дали сме власт или опозиција, наш приоритет е помош на граѓаните на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: