Заев-Сијарто: Помошта што ја добиваме од Унгарија е потврда за нашето пријателство


Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтерберг денеска најави дека утре ќе биде одржана видео конференција на министрите за одбрана на земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични

Ген-секот Столтенберг одржа виртуелна прес-конференција Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг одржа виртуелна прес-конференција пред утрешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, остварил телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета. За време на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, денеска телефонски разговарал со претседателот на Албанија, Илир Мета и размениле информации за актуелните состојби во двете ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 556 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
сите 669 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера се пријавени најголем број новозаразени со коронавирусот од почетокот на ...
сите 195 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 80 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 144 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Сијарто: Помошта што ја добиваме од Унгарија е потврда за нашето пријателство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: