Кацин: По Велигден се планира повторно отворање на некои фабрики

3 копии

Во Словенија се потврдени само осум новозаразени со коронавирусот, со што продолжува трендот на мал број инфицирани, јави дописникот на МИА од Љубљана. Од сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот за внатрешни работи Луцијана Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигеднските празници добро се однесувал, дека бројот на оние ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на строги мерки не значи дека бројот на заразени забрзано ќе се намалува. Македонија треба да го следи примерот на Чешка која добро се справува со ...
| | веќе видена | слични

Во Италија за 20 дена ќе се премина на фтората фаза кон излез од моменталните блокади, а со цел постепено враќање кон работните активности во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцианс Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигденските празници добро се однесувал, дека бројот на оние кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 299 | | | веќе видена

На 09.07.2020 во 06.18 часот било пријавено дека во нас.Дрма, скопско, во домот, В.Т.(61) со секира ја нападнал неговата сопруга П.Т.(57), додека спиела, по ...
сите 330 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 527 | | | веќе видена

Денеска бевме еве овде во Прилеп на состанок, на средба би рекол со регионалната стопанска комора. Разговаравме за проектите и содржината со фокус на ...
сите 336 | | | веќе видена

Струга, 9. јули 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири физички и четири правни лица кои го сториле кривичното дело ...
сите 201 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

И покрај тоа што расте трендот на се поголем број излекувани пациенти, денеска во најголемиот ковид-центар во Македонија, ГОБ „8 Септември“ се примени 16 ...
сите 129 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кацин: По Велигден се планира повторно отворање на некои фабрики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: